ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ДОЛГИ – ЗА ОБЈЕКТИ

 • Опис на производи
 • 33 ЕТИКЕТИ ЗА ОБЈЕКТИ:
  33 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: 
  Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ:
   за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ:
   отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време! »
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откине при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Долги самолепливи етикети за деца
Овие долги персонализирани етикети лесно се вклопуваат на сите училишни прибори и работи во градинка

Совршени коцки со етикета за мали предмети!

Можете да означите пенкала, маркери, ножици, компаси, калкулатори, четки итн. Овие долги самолепливи етикети можете да ги залепите и на очила, четка за заби, крема за сончање, гел за туширање, парфем итн.). Овие прилагодени долги самолепливи етикети брзо ќе го најдат своето место на мали предмети.

Избор на етикети за сите деца

Пепахарт нуди широк избор на илустрации и бои за да им помогне на вашите деца никогаш да не ги загубат своите работи.

Сите наши етикети се ламинирани и нашите мастила се без растворувачи за да се осигурате оптимална издржливост и квалитет.

Денес, повеќето наставници бараат од вас да ги обележите работите на вашето дете.
Pepahart ви олеснува, нарачајте го вашиот пакет со 3 клика!

Најдете ги нашите самолепливи етикети во нашите различни Училишни пакети, Колонија пакет .

Прегледи за 2 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ДОЛГИ – ЗА ОБЈЕКТИ

 1. Натали -

  Многу брза испорака.
  Етикетите се убави и квалитетни и одлично се држат за перење.

 2. Бен Јахлаф -

  Многу добра вредност за парите

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *