ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ДОЛГИ – ЗА ОБЛЕКА

 • Опис на производи
 • 33 етикети за облека:
  33 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: 
  Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ:
   за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ:
   отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откине при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Етикети за облека со пегла во долг формат
пеглани етикети за облека долгиот формат лесно се прилагодува на секоја облека (поло, кошули, панталони или јакни. Нема повеќе шиење). Така, овие долги етикети за облека инсталирајте со пегла и филм против адхезија за неколку секунди. Овие ѕвездидолги пегла-на етикети за облека се приспособуваат со 3 кликања. Навистина, страницата нуди многу избор на теми и бои. Благодарение на Пепахарт, вашето дете ќе го носи најубавото етикети за облека од неговата група пријатели.

Долга етикета за облека која одолева на се!

Нас долги етикети за облека се супер силни. Тие му дозволуваат на вашето дете повеќе да не ги губи своите работи на училиште, спорт или со пријателите.

Неколку големини на етикети за облека!

Покрај овој форматетикети за облека долго, Pepahart ви нуди различни големини. Можете да најдете правоаголни, па дури и екстра големи етикети за облека за блузи, чаршафи итн.

основни училишни етикети!

Les пегла-на етикети се од суштинско значење денес за време на школувањето на децата. Навистина, љубовниците наметнуваат етикетирање на сите бизнис за да не губи повеќе време. Да мислиме на придружниците, љубовниците итн. и олеснете им со овие етикети за облека.

етикети самолеплива облека: оптимален квалитет!

Les самолепливи етикети за облека се 100% произведени во Франција и Pepahart се грижи за печатење на екран со еколошки мастила и мастила без растворувачи.

Прегледи за 4 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ДОЛГИ – ЗА ОБЛЕКА

 1. Стефани -

  Многу задоволни, етикетите добија брзо и оптимизирано пакување со објаснувања за употреба.

 2. Coralie -

  Трета нарачка за нас, повеќе од задоволни сме! Етикетите добро се држат со текот на времето!

 3. Клер -

  Лесно за нарачка.
  Брзина на прием.
  Квалитет на производот.

 4. Мајмуна -

  Ова е втор ред на етикетата. Широк избор на бои и теми. Етикетите добро траат

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *