ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ КАНЦЕЛАРИЈА И ЉУБОВНИЦА

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

   

  54 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:
  16 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  32 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  6 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)

   

  6 ознаки за чевли: 
  6 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Самолепливи етикети за предмети

Le Пакет со ставки ви овозможува да откриете неколку формати на етикети приспособени за целиот ваш канцелариски бизнис, така што повеќе нема да морате да ги барате вашите пенкала, спојници, ножици, ленти итн. што вашите колеги ги позајмиле од вас.

Овој пакет е погоден и за наставниците да ги означуваат своите класни работи.

Етикети за лепење насекаде

Овие етикети можете да ги залепите на сите можни потпори: чаши, кутии за ручек, канцелариски материјали, тетратки, книги, моливи итн. Употребите се повеќекратни и ви овозможуваат да ги најдете сите ваши работи.

Пепахарт ви нуди широк спектар на илустрации и бои со цел да повеќе не ги губите своите работи. Повеќе нема да одите во лов на предмети благодарение на овие Лепливи белешки.

Составен од 60 етикети за предмети , овој пакет е обмислен и дизајниран да ги вклучува сите големини на персонализирани самолепливи етикети.
Сите наши етикети се ламинирани и нашите мастила без растворувачи за да се обезбеди оптимална издржливост и квалитет.

Pepahart ви олеснува, нарачајте го вашиот пакет со 3 клика!

Сите наши етикети се ламинирани и неуништливи благодарение на заштитниот лак. Покрај тоа, ние користиме еколошки одговорни мастила без растворувачи кои ги исполнуваат стандардите за заштита.

Овој пакет е исто така убава идеја за подарок за вашиот омилен колега! 

Отпорност и квалитет 

Сите наши детски етикети се ламинирани и се опремени со супер силен лепак со цел да се обезбеди а оптимална издржливост и квалитет.

Сите наши етикети се отпорни на микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Брзите уметности и пегланите етикети издржуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Сите наши етикети се пластифициран и неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме еколошки одговорни мастила без растворувачи кои ги исполнуваат стандардите за заштита на децата.

Направени во Франција ????????

испорака 

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Вашите етикети се испорачуваат во рок од 24/48 часа

 

Pepahart ви олеснува, нарачајте го вашиот пакет со 3 клика!

Прегледи за 3 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ КАНЦЕЛАРИЈА И ЉУБОВНИЦА

 1. урсула -

  Лесна за употреба веб-страница. Етикета за квалитет доставена брзо.

 2. Ерика -

  Нарачката е сосема исправна и пристигнала брзо. Тоа беа подароци кои имаа мал ефект, сите беа среќни.

 3. Лиманс Вирџинија -

  Супер

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *