ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ УЧИЛИШНИ ПРЕМАРДИ

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

   

  54 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:
  16 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  32 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  6 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)

   

  6 ознаки за чевли: 
  6 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Самолепливи етикети за предмети

За вашите деца повеќе да не го губат училишниот прибор, наш етикети за самолепливи предмети со името и презимето на вашите деца се направени за полесно да се вратите на училиште, но и во текот на целата учебна година. Нема повеќе изгубени моливи во текот на годината! Ќе можете да идентификувате: пенкала, моливи, куќиште, маркери, калкулатор, квадрати, компаси, книги, ...

Благодарение на нашите многубројни модели, вашите деца ќе можат да ја изберат темата по свој избор.

Pepahart ви нуди широк спектар на илустрации и бои со цел да повеќе не ги губите своите работи. Повеќе нема да одите во лов на предмети благодарение на овие Лепливи белешки.

Етикети за лепење насекаде

Овој пакет се состои од 60 етикети за предмети. Овој пакет ги вклучува сите големини на персонализирани самолепливи етикети.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Најдете го и нашиот училишен пакет, канцелариски пакет, љубовница пакет

 

Прегледи за 9 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ УЧИЛИШНИ ПРЕМАРДИ

 1. Iris -

  Ви препорачувам

  Брза испорака Живеам во ДОМ многу задоволна, многу добар квалитет препорачувам

 2. Jacqueline -

  Различните големини добро се прилагодуваат на големината на различните училишни прибори

 3. Marie -

  Многу убави етикети, величествени децата се воодушевени.

 4. Луисон -

  Беспрекорно

  Како и секогаш, не разочаран. Токму она што го нарачавме и сепак квалитетно и лесно за користење. 👌

 5. Laurie -

  Решението за итни случаи во текот на годината кога вашето дете треба да го смени училиштето и повторно да означува сè! Убав дизајн, убава изведба на бои и лесна за нанесување. Етикетите со пенкала се идеални дури и кога имате 60 за етикетирање!

 6. Valerie -

  Совршено. Ги купувам со години и сум презадоволен од нив. Да препорача.

 7. Александра -

  Топло препорачувам. Брза испорака до Реунион

 8. сиби -

  ви благодарам

 9. сиби -

  Врвот чекам да добијам

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *