ИНТУИТИВНИ ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ етикети ДЕСНО ЛЕВО - ЗА ЧЕВЛИ

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

  8 ЛЕПНИ ЛЕПНИЦИ ЗА ЧЕВЛИ

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

Ако вашите деца имаат проблем да ги стават чевлите на вистинскиот начин, овие интуитивни етикети се за вас. Овие самолепливи етикети за чевли се начин забавно и едукативно од методот Монтесори  означете ги чевлите на вашите деца, тренерите, фудбалските копачки, балетските папучи и апостолките низ игра. Во Пепахарт размислуваме и да ги забавуваме вашите деца и да ги направиме горди на себе уште од мали нозе. (За 2 години). Навистина, на етикети за детски чевли ИНТУИТИВНИ од Пепахарт ќе го научи вашето дете да состави цртеж како да прави загатка и да ги стави чевлите на вистинскиот пат. (Овие самолепливи етикети не се приспособливи).

 

Персонализирани самолепливи етикети за чевли кои го прават детето независно:

Ние специјално ги дизајнираме овие етикети за детски чевли со цел да се врати автономна млади деца.
Каква магична насмевка можат да направат кога ќе најдат здрав разум! Ќе можете да избирате меѓу различните илустрации на Пепахарт и да им помогнете на вашите деца да ги најдат чевлите во заедницата.

И наставниците се среќни благодарение на етикетите за детските чевли

Со Pepahart ќе заштедите време за љубовници, дадилки, аниматори, чаперони итн. бидејќи вашето дете сам ќе ги облече чевлите. Овие етикети за чевли за деца прилагодени на мали градинки на педагошко ниво.

Денес, сите празнични организации бараат од вас да ги обележите работите и чевлите на вашето дете; Така, на етикети за детски чевли се создадени за вас.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можете исто така да ги откриете нашите етикети за деца во Училишен пакет и Пакет за креветче од Пепахарт.

Ги наоѓате интуитивните ознаки во пакет со училишни етикети 

Известување

Сè уште нема коментари.

Биди прв кој ќе даде коментар за „ИНТУИТИВНИ ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ етикети ДЕСНО ЛЕВО - ЗА ЧЕВЛИ“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *