ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ МИНИ етикети – ЗА ПРЕДМЕТИ

 • Опис на производи
 • 56 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:
  56 мини самолепливи етикети (21 x 9 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: 
  Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Самолепливи етикети за деца во многу практичен „Мини“ формат!
Можете да ги залепите овие персонализирани етикети за деца на сите предмети, а особено на мали предмети, како чаши, цуцли, играчки итн.
Многу лесно се лепи, Пепахарт да ја предвиди неговата употреба и нуди 56 по табла. Така можете да ги злоупотребувате овие Лепливи белешки !

Детски етикети по поволни цени

Пепахарт ги нуди овие самолепливи етикети по цена од 8 € со вклучена испорака. Овие персонализирани етикети налепници се ламинирани и опремени со екстра силен лепак. Отпорни се на вода, микробранови и сл.
Можете да ги залепите овие персонализирани етикети налепници на сите предмети: Училишни предмети (пенкала, маркери, лепак, острилка, ножици, туба со боја итн.) и предмети за патување (очила за сонце, четка за заби, гел за туширање, цуцла итн.).

Персонализирани самолепливи етикети за деца, но не само...

овие Лепливи белешки се погодни и за спортска опрема и за професионална опрема (средно стручно училиште)... Навистина, многу училишта (колеџи и средни училишта) бараат индивидуално обележување на предметите.

Етикети за деца кои се прилагодуваат на сите медиуми

Овие етикети се дискретни и многу отпорни. Така тие брзо ќе го најдат своето место и на располагање е широк избор на илустрации и бои кои ќе им помогнат на вашите деца да ги најдат своите работи.

Les етикети за деца се од суштинско значење денес бидејќи повеќето од дадилки, јасли, училишта и летни кампови побарајте од родителите да означете ги работите на нивното дете.
Pepahart ви олеснува, нарачајте го вашиот пакет со 3 клика!
Можеби ќе ве интересира Училишен пакет или Пакет за креветче

Прегледи за 5 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ МИНИ етикети – ЗА ПРЕДМЕТИ

 1. Кастро -

  Голем избор на различни теми.
  Многу интересна вредност за парите.

 2. Ела Кастро -

  одличен

 3. Alexia -

  Ги земам овие етикети веќе неколку години и воодушевен сум што квалитетот е навистина врвен на илустрациите. Силно препорачувам!

 4. Уахаби -

  Широк избор има по нешто за секого практичен вкус

 5. Isabelle -

  Sehr Grosse Auswahl meine Tochter ist voll begeistert

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *