ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ЗА АЛЕРГИЈА И АЛЕРГИ

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

   

  12 етикети за облека:
  12 долги етикети за пеглање (29 x 29 mm)

   

  37 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:
  33 квадратни самолепливи етикети (29 x 29 mm)
  4 квадратни самолепливи етикети (43 x 43 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

етикети за алергија за деца 

Лесни и ефективни, етикетите за алергија за деца ќе ви овозможат да ги разликувате работите на вашето дете и пред се да предупредуваат на каква било алергија или болест. Пакетот за алергија и предупредување е дизајниран со доволносамолепливи и пеглани етикети за да можете да ги обележите облеката и предметите на вашето дете. Од друга страна, Pepahart ви овозможува да ја изберете бојата на етикетите за алергија и предупредување со цел да се промени од вообичаената црвена боја. На етикети се достапни во зелена, сина, црвена или виолетова боја. Благодарение на етикетите за алергија од Пепахарт, можете да спречите астма, дијабетес, убоди од оси и пчели, морска храна, кикирики, јаткасти плодови, епилепсија, млеко, јајца и глутен

Етикети за деца за спречување на алергии

Составен од 49 етикети за деца, овој пакет вклучува два неопходни формати за да ви ја олесни работата. Алергија на вашето дете и етикети за предупредување ќе издржи училиште, камп, под вода, снег, итн ...

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Откријте го и нашиот друг Пепахарт пакети.

Прегледи за 2 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ЗА АЛЕРГИЈА И АЛЕРГИ

 1. Eraералдин -

  Секогаш задоволен! Квалитетни производи испорачани на време.
  Препорачај

 2. Франсоа -

  Нарачката е примена многу брзо. Квалитетен производ кој ги исполнува моите очекувања

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *