ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ПРАВОАГОЛНИ етикети – ЗА ОБЛЕКА

 • Опис на производи
 • 24 етикети за облека:
  24 правоаголни етикети за пеглање (36 x 14 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ:
   отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

етикета за детска облека
етикета за облека за пеглање е многу лесно и брзо се нанесува со пегла и нејзиниот нелеплив филм. Навистина, овие етикети за деца се дизајнирани да ги обележат сите облека. Така, Пепахарт ви нуди мноштво илустрации по ваш вкус, за да ги изберете заедно со вашето дете. Можете да ги залепите овие детски етикети на целата облека на вашето дете. (со исклучок на синтетички материјали како што се скијачки јакни кои можат да изгорат при контакт со пеглата.)

Персонализирани етикети за облека

Секое дете сега може да ја избере темата на илустрациите и бојата што сака да ја види на нивните пегла-на етикети. На www.pepahart.eu, принципот е едноставен, можете да купите со 3 клика: избирам тема, боја и јас персонализирана со името на моето дете.

Како да залепите етикети за облека?

Етикетата на облеката обично се става на јаката на кошулата, јакната или поло кошулата. Сите наши пегла-на етикети се испечатени на екран со еколошки мастила без растворувачи за да се обезбеди оптимален квалитет. Покрај тоа, во Пепахарт има и други формати наетикети за облека  : На longues et les многу голем.

Персонализирани етикети за облека: вистинска потреба на училиште. 

Les пеглани етикети за облека се дел од животот на детето денес. Навистина, наставниците бараат од родителите да ја обележат облеката на детето. Нема веќе купишта облека во училишната сала без нив. пегла-на етикети, размислете за љубовниците и заштедете им време.

Железни етикети: обврска за летен камп! 

Ознаките за облека се задолжителни во деловниот список за да одите на одмор. летен камп, зелена класа или класа на снег. Замислете 200 деца без пегла-на етикети на нивната облека... би било комплицирано за придружните лица. За да одговори на оваа голема побарувачка, Pepahart разви колонија пакет кој вклучува 201 пеглани етикети за облека. Заврши напрсток! !

Прегледи за 6 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ПРАВОАГОЛНИ етикети – ЗА ОБЛЕКА

 1. Карен -

  Етикетите се супер слатки, многу отпорни и испораката е брза

 2. Луси -

  Нарачката е примена брзо, целосно во согласност со моето барање.

 3. Карла -

  3 деца тука
  па порачувам на секој почеток на учебната година и за зелените паралелки
  Сакам налепници залепени (нема време за лепење со пегла)
  Навистина добро се држи
  Дури и малку премногу кога треба да отстранам за да продадам, не е лесно да се отстрани!

 4. Eveline -

  Секогаш има толку многу избори, многу убави и квалитетни етикети и брза испорака. Во врвот!

 5. Coralie -

  Етикетите добија брзо, совршено, како и обично! Квалитет секогаш по закажување! Ова е 5-та година по ред како нарачувам детски етикети од Пепахарт и ќе продолжам да го правам тоа! Фала!
  https://pepahart.eu

 6. Етикети за Рупас -

  Gostei muito do seu conteúdo трезен Етикети за Рупас

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *