ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ознаки ДЕТСКА ГРАДИНКА И ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи: 

   

  64 БРЗИ УМЕТНОСТИ:
  64 самолепливи етикети за облека (22 x 9 mm)
  (нема повеќе железо!)

   

  45 етикети за облека:
  33 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)
  8 правоаголни етикети за пеглање (44 x 17 mm)
  2 тркалезни етикети за пеглање (35 мм)
  2 големи етикети за пеглање (73 x 13 mm)

   

  91 ЕТИКЕТИ ЗА ОБЈЕКТИ:
  16 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  66 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  1 долга етикета на налепница (152 x 14 mm)
  1 долга етикета на налепница (76 x 17 mm)
  6 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)
  1 тркалезна налепница (57 мм)

   

  10 ознаки за чевли: 
  6 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)
  4 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
 • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ НАЛЕПНИЦИТЕ ЗА ПРЕДМЕТИ

  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата. (оваа поддршка мора да биде сува, чиста и мазна)
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 2 секунди

   

  КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
  „Оставете го железото и заштедете време!

  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

  КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?

  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите. (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни)
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?

  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката треба да биде поставена на рамна површина.
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место. (Избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите)
  3. Ставете ја хартијата за ослободување (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Подгответе се за почетокот на учебната година со персонализирани училишни етикети!

Подгответе се за почетокот на учебната година, нарачајте ги вашите етикети за училиште!

слатки етикети за училиште

Пепахарт специјално го дизајнираше училишен пакет да се задоволат потребите на градинките и основните училишта. Откријте ги убавите детски етикети за следното враќање на училиште. Овие етикети за облека и предмети се идеални за обележување училишни работи, облека, обувки, спортски работи. Мајките се воодушевени што повеќе не губат ништо.

Етикети за сите училишни работи...

Пепахарт мисли на сè и ви нуди различни формати наетикети за училиште. Достапни се неколку формати на детски етикети за училиште. Така, ќе можете да ги идентификувате моливите, куќиштето, чантата, блузата, линијарот, очилата итн. Самолепливи етикети се прават за предмети, а етикети за пегла се прават за облека. Во овој училишен пакет, Пепахарт исто така обезбедува налепници за облека, на QuickArts. Овие самолепливи етикети за облека се лепат 2 secondes на сите јакни, кошули, џемпери, блузи... за да одите на училиште и заштедувате време на мајките!

Етикети за облека за да не изгубите ништо на училиште.

Во училишниот хол наоѓаме премногу ковчези, држачи за палта или торби полни со облека. Затоа Пепахарт е решението за вашите проблеми. Не двоумете се, ставете малку етикети за училиште на сите алишта на вашето дете, но и на неговите чевли и влечки!

Пакет персонализирани етикети за училиште и камп

Училишниот пакет се состои од 202 етикети што сигурно ќе ви биде корисно за обележување на работите на колонијата или воздушестиот центар, класата за снег, зелената класа или класата на море.

Слушајте ја внимателно вашата љубовница!

Денес, повеќето наставници бараат од вас да ги обележите работите на вашето дете. Не двоумете се да ги нарачате вашите етикети за училиште во Пепахарт.

Отпорност и квалитет 

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење.Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

Безбедно плаќање

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можете исто така да ги откриете нашите Сет за раѓање, наше колонија пакет и нашите Пакет за откривање за враќање на децата.

Прегледи за 9 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ознаки ДЕТСКА ГРАДИНКА И ОСНОВНО УЧИЛИШТЕ

 1. Stephanie -

  Како и обично, врвна услуга!
  Етикети на врвот!
  Морам да и препорачам на ќерка ми за училишен прибор.

  Топло препорачувам 👌👌👌

 2. Роуз -

  Не е само за најмалите, мојата 9-годишна ќерка сама избра сè и со бројот на етикети содржани во комплетот во различни формати, па дури и налепници за железо, има многу работа.

 3. Anael -

  Одлично !!! Ги сакам неговите етикети и секоја учебна година нарачувам за моите деца. Ви ги препорачувам

 4. Натали -

  Одете по тоа, нема да зажалите!!! Етикетите се совршени!!!!

 5. Луиз -

  Многу убави етикети, отпорни, практични, брзо испратени

 6. sophie -

  Речиси 4 години нарачувам детски етикети,
  Секогаш со многу добар квалитет, воодушевен од моето купување

 7. емоните -

  Браво за вашата одзивност и многу брзо разгледување на моето барање! Топло препорачувам!

 8. Фредерик -

  Етикети со многу добар квалитет! 1 година дека ознаките се уште се на облеката на ќерка ми. Многу добра облека!
  Препорачувам x100000!
  Добиено на островот Реунион за помалку од 5 дена.

 9. Џабала (потврден клиент) -

  Прекрасен комплетен пакет секоја година го повикуваме на PEPAHART. Моите деца се воодушевени, а и јас! Многу лесно се применува! Посебна забелешка за чевлите за да се избегне правење грешки

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *