ЛИЦАНИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ПРАЗНИЧЕН КАМП, ЧАС ЗА СНЕГ, ЗЕЛЕН ЧАС и СКАУТ

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи: 

   

  64 БРЗИ УМЕТНОСТИ
  64 самолепливи етикети за облека (21 x 9 mm)

   

  66 етикети за облека:
  66 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)

   

  67 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:
  16 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  33 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  3 долги самолепливи етикети (59 x 13 mm)
  1 долга етикета на налепница (99 x 11 mm)
  12 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)
  1 тркалезна налепница (72 мм)
  1 тркалезна налепница (47 мм)

   

  12 ознаки за чевли: 
  12 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Персонализирани етикети за летен камп, класа за снег, зелена класа или морска класа 

Вашето дете ќе замине за камп, зелена класа, часови по снег или часови по море. Училиштето бара од вас да ги означите сите работи на вашето дете без да заборавите ништо во куферот. Пакетот Colony е направен за да ви го олесни животот вам и на вашето дете штом сте таму. Етикетите, Брзите уметности и налепниците за колонија ќе ви помогнат при обележувањето на работите.

Етикети за деца посветени на летниот камп и зеленото одделение

Благодарение на Colony Pack и неговите 200 самолепливи, Quick Arts и етикети за пеглање, можете лесно етикета облека (маица, јакна, скијачки костум, џемпер, елек, капа, шалови, капа, чорапи итн.) и предмети (чанти, куфер, тоалетна торбичка, рамка, кутија за ручек, чевли, шише со вода, шлем, итн.) за вашето дете.

Коло етикети за деца лесно препознатливи од вашето дете

Пепахарт нуди широк спектар на илустрации и бои за секое дете лесно да ги препознае своите работи. Покрај тоа, пакетот колонија ги вклучува сите димензии наприлагодени етикети потребни за да ви ја олеснат работата.

Етикети за облека кои се лепат за 10 секунди

Многу лесно се лепи, ќе ви требаат само неколку минути за да го означите комплетен комплет на вашето дете. Така сите заштедуваат време, нема повеќе шиење! На етикетите на облеката се лепат за пеглата за 10 секунди на сите алишта.

Налепниците за облека прилагодени на потребите на децата 

Les QuickArts од Пепахарт се налепници за облека кои ви овозможуваат да ги означите работите на вашето дете без железо. Овие етикети за облека се многу практични и се прилепуваат 2 secondes било наетикета на брендот за облека, или директно на облеката. Овие детски етикети одат машина на 60°C без лупење. Идеален за класа на снег, зелена класа, колонија итн.

Тешко носени етикети за колонија, зелена класа и морска класа

Денес, сите празнични организации бараат да го одбележат бизнисот со етикети за деца.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

И, за да го комплетирате пакетот со колонија, пробајте го Пакет за багаж за да не ги изгубите торбите.

Можеби ќе ве интересира Училишен пакет или Пакет креветче

Прегледи за 4 за ЛИЦАНИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ПРАЗНИЧЕН КАМП, ЧАС ЗА СНЕГ, ЗЕЛЕН ЧАС и СКАУТ

 1. Pascale -

  Многу добар квалитет многу задоволен

 2. Луизија -

  Супер брза испорака, многу практични и убави производи.

 3. Пола -

  Врвен производ
  Јас дефинитивно би препорачал

 4. Аксел -

  Секогаш одлични производи се испраќаат брзо. Благодарам!

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *