ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ НА БАГАЖ, ЧЕНИ И ЧАНТНИ

 • Опис на производи
 • 20 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:

  4 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  4 долги самолепливи етикети (98 x 15 mm)
  11 долги самолепливи етикети (59 x 13 mm)
  2 тркалезни самолепливи етикети (84 mm)

   

  2 етикети за чевли: 

  2 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Персонализирани самолепливи етикети за складирање на багаж.

Le Пакет за багаж ви овозможува да откриете неколку формати детски етикети за чанти и лични предмети. Така, овие етикети за деца ќе ви овозможи да ги означите сите ваши работи секој пат кога одите на одмор.

Прилично персонализирани етикети за деца.

Пепахарт ви нуди широк спектар на илустрации и бои со цел да повеќе не ги губите работите на вашето дете. Можете исто така да го комплетирате овој пакет со нашите Колонија пакет.
Составен од 22 етикети за предмети, овој пакет е обмислен и дизајниран да ги вклучува сите големини на персонализирани самолепливи етикети.

Денес, дадилките, јаслите, училиштата, центрите за одмор итн. бараат од вас да ги обележите работите на вашето дете.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можете исто така да ги откриете нашите пакет за расадник и нашите училишен пакет за враќање на децата.

Прегледи за 2 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ НА БАГАЖ, ЧЕНИ И ЧАНТНИ

 1. Клои -

  На врвот брза испорака и одлична вредност за парите 🙏🙏

 2. Клер -

  Етикети со многу добар квалитет и супер убави. Многу брза испорака.Го сакам малото внимание со магнетите

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *