ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ДВОБОЈА ДЕСНО ЛЕВО - ЗА ЧЕВЛИ

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

   

  12 ознаки за чевли:

  12 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време! »
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Етикети за детски чевли

Пепахарт мисли на се кога е во прашањедетски етикети. Навистина, ние ги дизајнираме овие етикети за чевли двотонски за да му го олесни животот на секое дете. Благодарение на овој концепт наетикети за деца, нема повеќе да изгубите, ниту чевлите, ниту влечките.

Разиграни и едукативни детски етикети

Благодарение на овие прилагодени етикети за деца, можеш персонализираат различните обувки (патики, фудбалски чевли, чевли за танцување, апостолки за плажа, влечки итн.). Доаѓањето на нашите ознаки за чевли, дозволете им на вашите деца да почнат да разликуваат десно од лево. Вашето дете конечно може да започне добар почеток!

Самолепливи етикети за чевли прилагодени на возраста на детето 

Пепахарт го измислува етикети за чевли за деца наречена " ИНТУИТИВНИ“. Овие етикети за чевли не се приспособливи, туку претставуваат мала фигура поделена на 2 дела. На прилагодени етикети за чевли дозволете му на детето да не греши. Сите мајки конечно заштедуваат време.

Самолепливи етикети за чевлите на Pepahart: врвен квалитет!

Сите етикети за чевли за деца се отпорни на вода, песок, земја и сл. Со купување на вашиот етикети за чевли во Pepahart ви се гарантира квалитетот на производите.

Прилагодливи етикети за чевли: илустрации за секого!

Можете да ги персонализирате ознаките за чевли на вашето дете на нашата веб-страница www.pepahart.eu. Навистина, нудиме околу четириесет визуелни слики, сите достапни во 4 бои.

Веќе неколку години, сите празнични организации бараат од вас да ги обележите работите на вашето дете.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можеби ќе ве интересира Училишен пакет или Пакет за креветче

Известување

Сè уште нема коментари.

Бидете први да дадете коментар за „ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ДВОБОЈНИ ДЕСНИ ЛЕВИ етикети - ЗА ЧЕВЛИ“

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *