ОТКРИЕТЕ ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ етикети

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

   

  32 БРЗИ УМЕТНОСТИ

  4 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  12 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  16 мини самолепливи етикети (21 x 9 mm)

   

  26 етикети за облека:

  20 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)
  4 правоаголни етикети за пеглање (44 x 17 mm)
  2 тркалезни етикети за пеглање (35 мм)

   

  6 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:

  6 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)

   

  6 ознаки за чевли: 

  6 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Детски етикети за облека, самолепливи етикети за предмети и самолепливи етикети за чевли 

Le Пакет за откривање ви овозможува да откриете неколку формати персонализирани етикети за облека, предмети и детски чевли персонализирани со дизајн по ваш избор. За ова, можете да ги персонализирате вашите етикети со име, име, телефонски број... Така, овие етикети за деца самолеплив, Quick Arts и пеглање направете го брзо и лесно обележувањето на сите ставки. Како и спортови (танц, фудбал, јавање коњи, итн.), училиште (училишен прибор, облека, итн.) или градинка/детска соба (цицки, утеши и сл.) за вашите деца.

Прилично персонализирани етикети за деца 

Pepahart ви нуди широк спектар на лесно приспособливи илустрации и бои со цел да повеќе не ги губите работите на вашето дете. Повеќе нема да барате работи на вашите деца по изгубени и пронајдени предмети благодарение на етикетите на детската облека.

Составен од 70 етикети за предмети, облека и чевли. Овој пакет е осмислен и дизајниран да ги собере сите големини на персонализирани самолепливи етикети.

Отпорност и квалитет 

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

испорака 

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM-TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

Безбедно плаќање 

 

Pepahart ви олеснува, нарачајте го вашиот пакет со 3 клика!

 

Дојдете откријте го нашето училишни пакети, креветче, училишни материјали, колонија, mistубовница и многу други за враќање на децата.

Прегледи за 4 за ОТКРИЕТЕ ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ етикети

 1. Pauline -

  Многу квалитетен, нарачав неколку пати и секогаш сум задоволна.

 2. Jeanne -

  Воодушевен!! Етикетите се убави, пишувањето совршено читливо и отпорно на многу перења, па дури и на машината за сушење.

 3. Солен -

  втора нарачка за мене. Етикетите поминале низ многу машини за перење и се беспрекорни. Истото за етикети за предмети кои поминале низ машината за миење садови на високи температури. Бојата остана иста и не се лупеа. Супер брза испорака, се пристигна за 2 дена.

 4. Саргини -

  ви благодарам

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *