ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ЗА КОЛЕКТ И ГИМНАЗИЈАТА

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

  42 БРЗИ УМЕТНОСТИ
  42 долги етикети за облека (23 x 9 mm)

  26 етикети за облека:
  20 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)
  4 правоаголни етикети (42 x 16 mm)
  2 правоаголни етикети (73 x 16 mm)

  91 САМОЛЕПНИ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ:
  16 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  66 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  1 долга самолеплива етикета (152 x 14 mm)
  1 долга самолеплива етикета (76 x 17 mm)
  6 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)
  1 тркалезна налепница (57 мм)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: 
  Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ:
   за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)


  МАЛА PEPAHART СОВЕТ:
   отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откине при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Персонализирани етикети за училиште (градинка, основно, средно и средно училиште)

Пепахарт го создаде пакетот етикета за училишни материјали за да се задоволи зголемената побарувачка од мајките. Навистина, од децата често се бара да ги обележат сите нивни училишни работи, но и спортски или музички предмети. Овие етикети за облека и предмети за учениците дозволете му на вашето дете повеќе да не ги губи своите работи.

Самолепливи и пеглани етикети за се

Овој пакет е дизајниран со неколку формати на етикети за да може да ги означи сите случаи. На Лепливи белешки се совршени за идентификација на предмети (калкулатори, книги, моливи, линијари итн.) и етикети за облека се идеални за обележување на маици, џемпери, кошули итн. Ќе го откриете и налепници за облека - БРЗА УМЕТНОСТ – кои се лепат за 2 секунди на која било облека.

Персонализирани етикети за студенти, но не само!

Овој пакет е составен од 153 персонализирани етикети што ќе биде корисно за вашето дете за факултет, средно училиште, за летни кампови или за патувања по јазик

Етикети за сите вкусови

Пепахарт нуди илустрации достапни во 4 бои за да ги задоволи децата. Сите наши етикети се печатат со еколошки мастила без растворувачи со цел да се обезбеди а оптимална издржливост и квалитет.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење.Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКЕТ ЗА 3 КЛИКАЊА 

Pepahart ви го олеснува животот, нарачајте го вашиот пакет со 3 клика!

Можете исто така да го откриете нашиот пакет Јасли, нашиот пакет училиште и нашиот пакет Откритие за враќање на децата

Прегледи за 1 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ЗА КОЛЕКТ И ГИМНАЗИЈАТА

 1. Giada -

  Совршени тинејџерски етикети

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *