ПАКУВАЊЕ НА ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ МИКС ОБЈЕКТИ

 • Опис на производи
 • 54 ЕТИКЕТИ НА ПРЕДМЕТИ:

  16 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  32 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  6 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)

   

  6 етикети за чевли:

  6 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време! »
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Самолепливи детски етикети за предмети

Le Пакет со ставки ви овозможува да откриете неколку формати на етикети за деца и на тој начин да ги означите неговите работи.

Прилично приспособливи етикети за деца: кругмини 

 

Етикети за децата да се лепат насекаде

Можете да ги залепите овие етикети на сите можни медиуми: скејтборди, тетратки, скии, грејачи за шишиња, велосипеди, скутери, чевли за снег, шлемови, моливи, чаши итн. Употребите се повеќекратни и ви овозможуваат да ги најдете сите играчки и предмети на вашето дете.

Пепахарт ви нуди широк спектар на илустрации и бои со цел да повеќе не ги губите работите на вашето дете. Повеќе нема да одите во изгубени и пронајдени благодарение на овие Лепливи белешки.
Овој пакет е се состои од 60 етикети за предмети , овој пакет е обмислен и дизајниран да ги собере сите големини на персонализирани самолепливи етикети.

Денес, дадилките, јаслите, училиштата, центрите за одмор итн. бараат од вас да ги обележите работите на вашето дете.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење.Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можете исто така да ги откриете нашите Пакет креветче и нашите Училишен пакет за враќање на децата.

Прегледи за 4 за ПАКУВАЊЕ НА ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ МИКС ОБЈЕКТИ

 1. Орнела -

  Етикетата со многу добар квалитет, добро стои на предметите. Совршени се, со различни големини за да се прилагодат на различни предмети. Изборот на различни теми е навистина одличен. Јас и ќерка ми сме освоени

 2. Луиз -

  Етикетите ги добив многу брзо, згора на тоа тие се многу убави и добро изработени

 3. Клер -

  Многу убави етикети.
  Брзо примено. Мојот син многу ги сака.
  Веќе ги користев овие етикети за нејзината голема сестра пред 2 години, многу добро држени со текот на времето. Тие не се движат ниту во однос на боите ниту во однос на формата.

 4. Беатрис -

  Лесно се креира, брз прием, квалитетен и многу убав рендер... никел!

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *