ВИШИ ознаки за стари лица ВО ЕХПАД

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

   

  42 БРЗИ УМЕТНОСТИ:
  18 самолепливи етикети за облека (28 x 12 mm)
  24 самолепливи етикети за облека (20 x 8 mm)
  (нема повеќе железо!)

   

  40 етикети за облека:
  24 долги етикети за пеглање (56 x 9 mm)
  16 правоаголни етикети за пеглање (44 x 17 mm)

   

  76 ЕТИКЕТИ ЗА ОБЈЕКТИ:
  16 правоаголни налепници (44 x 17 mm)
  24 долги налепници (56 x 9 mm)
  24 мини правоаголни налепници (26 x 11 mm)
  6 тркалезни налепници (28 мм)
  6 широки налепници (83 x 19 mm)

   

  6 етикети за чевли:
  6 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
 • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ НАЛЕПНИЦИТЕ ЗА ПРЕДМЕТИ

  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата. (оваа поддршка мора да биде сува, чиста и мазна)
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 2 секунди

   

  КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
  „Оставете го железото и заштедете време!

  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

  КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?

  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите. (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни)
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?

  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката треба да биде поставена на рамна површина.
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место. (Избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите)
  3. Ставете ја хартијата за ослободување (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Подгответе се за влезот на вашиот родител во пензионерски дом или FAM (дом за медицинска нега)

Пепахарт е тука за да ви го олесни обележувањето на облеката на мама или тато и разни предмети.

Персонализирани етикети за стари лица во пензионерски домови

EHPAD пакетот е развиен во соработка со луѓе кои работат во пензионерски домови со цел да ви понуди формати на етикети прилагодени на животот на вашата сакана. Така можевме да ги дефинираме приоритетите кои се од суштинско значење за обележувањето на личните работи на старите лица.

Нашите етикети се дизајнирани да ги задоволат барањата на установите за сместување за зависни стари лица (EHPAD), особено кога поминуваат низ машината за перење и машината за сушење.

Овој пакет вклучува 164 етикетаs комбинирање на неколку формати за обележување облека, обувки/папучи, книги, очила, стапчиња за одење итн. Оваа ознака може да биде корисна и за помош на постари лица со Алцхајмерова болест.

Етикети за сите лични предмети...

Ќе можете да откриете различни формати наетикети за облека et објекти кои се прилагодуваат на сите видови на носачи (кошули, блузи, пуловери, јакни, панталони, здолништа, чевли, очила и сл.). Самолепливи етикети се прават за предмети, а етикети за пегла се прават за облека. Во овој пакет, Пепахарт обезбедува и налепници за облека, QuickArts. Овие самолепливи етикети за облека се лепат за 2 секунди (и без пеглање!) на сите јакни, кошули, џемпери...

Отпорност и квалитет 

Сите наши детски етикети се ламинирани и се опремени со супер силен лепак со цел да се обезбеди а оптимална издржливост и квалитет.

Сите наши етикети се отпорни на микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Брзите уметности и пегланите етикети издржуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Сите наши етикети се пластифициран и неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме еколошки одговорни мастила без растворувачи кои ги исполнуваат стандардите за заштита на децата.

Направени во Франција ????????

испорака 

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Вашите етикети се испорачуваат во рок од 24/48 часа

 

Pepahart ви олеснува, нарачајте го вашиот пакет со 3 клика!

 

Исто така, можно е да купите дополнителни поединечни листови со етикети на нашата страница.

- Етикети на предмети

- Етикети за облека

- Етикети за чевли 

Прегледи за 5 за ВИШИ ознаки за стари лица ВО ЕХПАД

 1. Ноеми -

  Ставките кореспондираат со оние кои се прикажани, со добар квалитет и не се почитуваат доставата 👍

 2. Alice -

  Многу задоволен од производот! Многу добар квалитет особено.

 3. Ноеми -

  Многу добри, квалитетни и атрактивни етикети. Препорачувам, открив благодарение на колега.

 4. Тереза -

  многу убави етикети, пристигнаа на време, благодарам

 5. Морин -

  Имам нарачано неколку пати од пепахарт. Мило ми е. Етикетите се лепат совршено. Омилени за брзи вештини.

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *