ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ЗА КЛАС ЗА СНЕГ (СКИ)

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи: 

   

  36 БРЗИ УМЕТНОСТИ:

  28 долги етикети за облека (22 x 9 mm)
  2 тркалезни етикети за облека (33 мм)
  6 тркалезни етикети за облека (45 x 10 mm)

   

  33 етикети за облека:

  33 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)

   

  46 САМОЛЕПНИ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ:

  1 тркалезни етикети (55 мм)
  2 големи етикети (58 x 13 mm)
  2 големи етикета (85 x 19 mm)
  4 долги етикети (39 x 6 mm)
  1 тркалезна етикета (33 мм)
  1 тркалезна етикета (40 мм)
  2 тркалезна етикета (50 мм)
  1 големи етикета (53 x 20 mm)
  4 долги етикети (43 x 9 mm)
  9 тркалезни етикети (26 мм)
  1 долга етикета (151 x 15 mm)
  9 долги етикети (45 x 7 mm)
  4 правоаголни етикети (50 x 19 mm)
  5 разни налепници

   

  10 етикети за чевли: 

  10 етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време! »
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Ознаки за деца кои го напуштаат часот на снег

Пепахарт мисли на тебе и нуди специјален пакет за класата на снег

Овој пакет се состои од 125 етикети за класа на снег (чевли, шлем, облека итн.). Сметаме и го дизајнираме пакетот Snow Class за да ги обедини сите димензии наприспособливи етикети потребно.

Pepahart ве уверува во оптимална издржливост и квалитет.

Денес, сите летни кампови и кампови бараат од вас да ги обележите работите на вашето дете. Бидете во тренд со приспособливи етикети за класа на снег.

Не заборавајте ги етикетите за железо и Quick Arts за облека! 

Дали знаете Quick Art? Овие етикети за облека се лепи за две секунди и без железо. Идеален за класата на снег! овие етикети за деца може да се залепат на етикетите на брендовите на традиционалната облека, но може да се залепат и директно на опремата за скијање (панталони, јакна, мазни синтетички материјали).

Бидете внимателни, ќе биде побарано да означите облека повеќе отколку предмети. Пакетот Classe de Neige е направен за вас бидејќи вклучува 33 етикети за облека et 36 Брзи уметности (налепници за облека - нема повеќе пеглање). Ќе можете да го означите целосниот привезок на вашето дете. Овие етикети за деца настануваат за 10 секунди со пеглата. Во тетратката е обезбедена хартија против адхезија.етикети. На QuickArt може да се нанесе за 2 секунди, рачно, без пегла и се перат во машина на максимум 60°C.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можете исто така да ги откриете нашите училишен пакет и нашите Пакет за откривање за враќање на вашето дете.

Прегледи за 2 за ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ ЕТИКЕТИ ЗА КЛАС ЗА СНЕГ (СКИ)

 1. Eveline -

  Етикетите за квалитет ви благодариме за овој производ кој го воодушеви мојот син

 2. Делфин -

  Брза обработка и испорака на нарачки, усогласени етикети. препорачувам

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *