ЕТИКЕТИ ЗА ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ СПОРТСКИ ПРАКТИКИ

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи: 

   

  36 БРЗИ УМЕТНОСТИ
  28 долги етикети за облека (22 x 9 mm)
  2 тркалезни етикети за облека (33 мм)
  6 тркалезни етикети за облека (45 x 10 mm)

   

  33 етикети за облека:
  33 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)

   

  46 САМОЛЕПНИ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ:
  2 тркалезни етикети (52 мм)
  2 големи етикети (58 x 13 mm)
  2 големи етикета (85 x 19 mm)
  4 долги етикети (39 x 6 mm)
  1 тркалезна етикета (32 мм)
  2 тркалезна етикета (45 мм)
  1 големи етикета (53 x 20 mm)
  4 долги етикети (43 x 9 mm)
  9 тркалезни етикети (26 мм)
  1 долга етикета (151 x 15 mm)
  9 долги етикети (45 x 7 mm)
  4 правоаголни етикети (50 x 19 mm)
  5 разни налепници

   

  10 ознаки за чевли: 

  10 етикети за чевли (27 x 35 mm)

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Детски етикети

Овој пакет содржи 125 етикети за лесно обележување на спортската облека и се што е потребно за детските и тинејџерските спортски чанти, како и нивната натпреварувачка опрема. Овие етикети се персонализирани со името и презимето на вашето дете. PEPAHART ви нуди неколку дизајни вклучувајќи го тенис, танц, јавање, рагби, фудбал ! Нашите етикети се специјално направени за се спротивстави на спортотд, лесно ќе одолеат на пот, дожд, триење итн.

Со овој пакет можете да постигнете:

- За тенис : рекет, кутија со топки, чевли, шишиња со вода, чанта, маица, нараквици за потење, чорап, капа

- За рагби : шлем, шорцеви, дрес, чорапи, дерези, штитници за уста, влошки за раменици, долни шорцеви

- За пливање : костим за капење, капа, кутија за очила, флипери

- За џудо / карате / бокс  : кимоно, Зори, појас, школка, подлога за колена, ракавици, ленти, штитник за уста, чевли

- За нога : дрес, шорцеви, дерези, ракавици, шише со вода, чорапи, штитници

- за'јавање коњ : бомба, заштитен елек, чизми, ракавици

- За танц / теретана : трико, хеланки, градник, влечки, држачи за тенџере

Не заборавајте ги етикетите за железо и Quick Arts за облека! 

Дали ги знаеш QuickArt ? Овие етикети за облека се лепат две секунди и без железо. Овие етикети за деца се лепат на етикетите на брендовите на традиционалната облека.

Овој пакет вклучува 33 етикети за облека со пегла et 36 Брзи уметности (налепници за облека - нема повеќе пеглање). Ќе можете да го означите целосниот привезок на вашето дете. Налепниците пегла-на за деца се јавуваат во 10 секунди железо. Во тетратката е обезбедена хартија против адхезија.етикети. На QuickArt се јавуваат во 2 секунди, рачно, без пегла и се перат во машина на максимум 60°C.

ОТПОР И КВАЛИТЕТ

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење. Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

Испорака

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можете исто така да ги откриете нашите училишен пакет и нашите Пакет за откривање за враќање на вашето дете.

Прегледи за 3 за ЕТИКЕТИ ЗА ПЕРСОНАЛИЗИРАНИ СПОРТСКИ ПРАКТИКИ

 1. Стефани -

  Брза испорака, добар квалитет

 2. Stephanie -

  Етикетата со многу добар квалитет, добро стои на предметите. Совршени се, со различни големини за да се прилагодат на различни предмети. Изборот на различни теми е навистина одличен. Јас и ќерка ми сме воодушевени.

 3. Alice -

  Секогаш сум задоволен од нарачаните производи.

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *