CUSTOMIZED LABELS РАСАДНИК – ПОМОШНИК во РАСАДНИК

 • Опис на производи
 • Овој пакет содржи:

   

  64 БРЗИ УМЕТНОСТИ:

  64 самолепливи етикети за облека (22 x 9 mm)
  (нема повеќе железо!)

   

  61 етикети за облека:

  56 долги етикети за пеглање (45 x 7 mm)
  5 правоаголни етикети за пеглање (44 x 17 mm)

   

  53 САМОЛЕПНИ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ:

  16 правоаголни самолепливи етикети (44 x 17 mm)
  22 долги самолепливи етикети (45 x 7 mm)
  3 екстра големи самолепливи етикети (76 x 17 mm)
  12 тркалезни самолепливи етикети (28 mm)

   

  12 ознаки за чевли: 

  12 самолепливи етикети за чевли (27 x 35 mm)

   

  1 БЕБЕ ЕТИКЕТА НА ТАБОТА:  

  1 етикета на налепница „бебе на одборот“.

 • Некои технички инструкции
 • Како да ги залепам моите етикети?
  • КАКО ДА СЕ ЗАПОЛНУВААТ ЕТИКЕТИ ЗА ПРЕДМЕТИ?
  1. Подгответе ја поддршката на која ќе ја залепите етикетата (оваа потпора мора да биде сува, чиста и мазна),
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на потпирачот. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: Најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во машина за миење садови, замрзнувач, грејач за шишиња итн.

   

  • КАКО ДА ГИ ЗАЛЕПИТЕ ЕТИКЕТИТЕ НА ЧЕВЛИТЕ?
  1. Подгответе ги потпетиците на чевлите во кои ќе ги залепите етикетите (табаните мора да бидат суви, чисти и мазни),
  2. Излупете ги етикетите една по една од тетратката Пепахарт и залепете ги. Силно тријте 10 секунди.

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: за спортски или обувки на плажа, најдобро е да почекате 24 часа пред да отидете во песок, вода или кал.

   

  • КАКО ДА СЕ ЛЕПЕТЕ ЕТИКЕТИ ЗА ОБЛЕКАТА?
  1. Подгответе ја потпирачот на кој ќе ја залепите етикетата за пеглање. Облеката мора да биде поставена на рамна површина,
  2. Излупете ја етикетата од тетратката Pepahart и ставете ја на претходно дефинираното место (избегнувајте шевови и оставете мала маргина со рабовите).
  3. Ставете ја хартијата против адхезија (доставена во тетратката Pepahart) на етикетата,
  4. Префрлете ја пеглата во режим „БЕЗ ПАРНА“, поставете го памукот на 160°C за 10 секунди. (За деликатни ткаенини како синтетика, поминете ја пеглата само 5 секунди)

  МАЛА PEPAHART СОВЕТ: отпорен на машина за перење и сушење; Избегнувајте директно пеглање на етикетата за пеглање бидејќи може да се стопи - Повторно употребете ја хартијата за ослободување дадена во тетратката Pepahart.

   

  • КАКО ДА ГО ЗАЛЕПИТЕ QUICK-ART®?
   „Оставете го железото и заштедете време!
  1. Залепете го Quick-Art на етикетата на брендот или на етикетата за нега на облеката,
  2. Притиснете силно 2 секунди...тоа е, готово!

  МАЛ PEPAHART СОВЕТ: Почекајте 24 часа пред перење во машина за перење (максимум 60°C) или во машина за сушење. Не лепете го Quick'art® директно на облеката бидејќи ќе се откачи при перење. Не пеглајте Quick-Art.

 • 1 – Се враќам име и Име
 • 2 – Јас го избирам тема
 • 3 – Го избирам Боја

 

Вашето дете оди во јасли или кај својата дадилка… бидете подготвени за почетокот на учебната година! Планирајте за персонализирани етикети за расадници.

Прилично персонализирани етикети за вашето дете во градинка

Вашето дете е во градинка и од вас се бара да ги идентификувате сите негови работи. Затоа, не паничете, Пепахарт ќе ви го олесни животот благодарение на неговите специјални етикети за расадникот. CES етикети за облека и предмети се идеални за обележување на облеката и предметите на вашите деца. Така, можете да обележите утешили, јакни, џемпери, цуцли, шишиња, кутии за млеко итн. Накратко, не губете повеќе време, оставете го напрсток и ќе ви одземе само неколку минути.

Етикети за расадникот со кул дизајни за најмалите...

Ова е причината зошто Pepahart создаде широк спектар на илустрации достапни во неколку бои со цел да го пронајде визуелниот изглед што ќе одговара на вашето дете. Ќе ги најдете најпопуларните теми за детски етикети како на пр сирени, пожарникари, еднорози, камиони, принцези, Итн

Пакет етикети за расадник што ги задоволува потребите на персоналот

Составен од 178 етикети за деца, овој пакет е осмислен и дизајниран да ги собере сите потребни димензии на етикетите за расадникот. Денес, повеќето дадилки и градинки бараат од вас да ги означите работите на вашето дете. Бидете во тренд со приспособливи етикети за расадникот.

Не заборавајте на етикетите на облеката за пеглање! 

Расадниците бараат да означите облека повеќе отколку предмети. Пакетот од јасли ви одговара бидејќи вклучува 60 етикети за облека за деца. Така можете да го означите комплетниот привезок на вашето дете. Овие детски етикети се ставени во 10 секунди железо. Ние обезбедуваме а хартија за ослободување во книгата на персонализирани етикети за местото на раѓање.
Pepahart исто така обезбедува во овој пакет налепници за облека, Брзи уметности. Овие персонализирани самолепливи етикети за облека се лепат 2 secondes на сите јакни, кошули, џемпери, блузи... и заштедете време на мајките!

Отпорност и квалитет 

Сите наши детски етикети се ламиниран и отпорен на кинење.Но и опремен со супер силен лепак со цел да се обезбеди а издржливост и оптимален квалитет.

Покрај тоа, сите наши етикети се отпорни навода, микробранова печка, грејач за шишиња, замрзнувач, фрижидер, машина за миење садови, ...

Да не зборуваме дека Quick Arts и пегланите етикети се спротивставуваат машина за перење и машина за сушење на 60°.

Покрај тоа, сите наши етикети се неуништлив благодарение на заштитниот лак.

Дополнително, користиме мастила еколошки одговорни и без растворувачи. Овие мастила ги исполнуваат стандардите за заштита на децата додека ги задржуваат своите прекрасни бои со висока резолуција.

Направени во Франција ????????

испорака 

Доставата е бесплатна низ цела Франција, DOM TOM и на меѓународно ниво! Ние ги произведуваме вашите етикети и ги испраќаме во рок од 24/48 часа

 

БЕЗБЕДНО ПЛАЌАЊЕ 

 

PEPAHART ВИ Е ЛЕСНО, НАРАЧАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПАКУВАЊЕ СО 3 КЛИКАЊА!

 

Можете исто така да го комплетирате вашиот пакет со интуитивни етикети 

Размислете за училишен пакет за почеток на градинка за вашите деца

Прегледи за 9 за CUSTOMIZED LABELS РАСАДНИК – ПОМОШНИК во РАСАДНИК

 1. Александра -

  Брза услуга. Етикетите пристигнаа во рок од неколку дена по пошта и резултатот беше во согласност со моите очекувања. Многу лесно се лепи. препорачувам

 2. Флора -

  Уште еднаш многу задоволен. Производот совршено одговара на визуелниот изглед на страницата.
  И големиот бонус, оваа можност да се достави бесплатно во француските прекуокеански департмани!

 3. Pascale -

  Секогаш нарачувам Quick Arts, ги сакам неговите етикети кои навистина можете да ги залепите насекаде на сите предмети што ги користат децата. Оди до машината за перење, машината за сушење и машината за миење садови за кутијата за ужина, училишното пенкало, утешителката, облеката за кампот итн. Дури и по месеци и години лепење, тие лесно се симнуваат кога сакате да ја продадете или подарите облеката. Детето веднаш ги препознава своите работи бидејќи го избира визуелното што му се допаѓа. Препорачувам +++++

 4. Закарија -

  Брзина на испраќање! Бесплатна испорака. И производи со многу добар квалитет.
  Ова не ми е прва нарачка и секогаш сум била задоволна.

 5. Хана -

  Квалитетни етикети, шарени, можни многу дезени

 6. Карол -

  Ултра брза испорака, ги имате вашите етикети дома за 2 дена 🙂
  Многу квалитетен, лесен за лепење, без или со пеглата (двата модели за облека).

 7. Клои -

  Многу сум задоволен од етикетите: нивниот квалитет и времето на испорака. Многу практичен за сите бебешки алишта и додатоци. Препорачувам !

 8. Valerie -

  Првиот пат нарачав пред 6 години за ќерка ми, ми се допадна и најмалиот оди во малиот дел и не се двоумев ниту една секунда, паднав на етикетите Avengers што ги избра мојот син.
  Ја препорачувам вашата страница на сите родители околу мене

 9. Гаур -

  Jaime

Додадете преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителни полиња се означени *